Ženské sportovní družstvo

Naše ženské sportovní družstvo vzniklo na jaře roku 2012. Z počátku se mohlo zdát, že vlčické ženy nebudou s požárním sportem moc spřízněny, ale opak byl pravdou. Hned při prvních trénincích jsme dosahovaly oslnivých časů a podvčery na cvičišti pro nás byly zpestřením obyčejných dnů. Postupem času už nebyl žádný problém nachystat základnu, spojit spoje, nastartovat mašinu, nasadit koš nebo smotat a pověsit hadice:) To vše také díky Radkovi Cahelovi, který nás vše naučil, pomohl nám a pořád na nás bedlivě dohlíží.

Tréninkům jsme se věnovaly se vší pečlivostí a po nich samozřejmě musely přijít první soutěže. Jelikož jsme kvalitní družstvo, tak jsme hned poprvé rovnou soutěžily s muži. Naše počáteční výsledky nebyly ostudné, ale všechny jsme cítily, že máme na víc. A dočkaly jsme se:) Ani soutěžní útoky s překážkami pro nás nejsou ničím, co bychom nezdolaly s časem na první místa. Postupně se k našemu prvotnímu družstvu přidávaly i další hasišky a takto vypadá náš soutěžní tým nyní.

 

KOŠ: Na této pozici se nám střídají tři šikovná děvčata. Monča Žídková, Miška Žídková a jako náhradnice občas zaskočí Jarča Klincová.

SAVICE: Se savicí si umí dobře poradit jak ostřílená Venda Schreiberová, tak i nová posila Lenča Koriťáková.

STROJ:  U stroje zatím stále můžeme vidět spolehlivou Gabču Cahelovou.

BÉČKA: O spojování širších hadic "béček" se stará Ilča Kozubová společně s Jarčou Klincovou.

ROZDĚLOVAČ: Na rozdělovači máme zatím jedinou odvážnou Zuzku Böserovou.

PROUDY: Běžecky náročné proudy výborně zvládají holky Monča Žídková, Niky Koriťáková, Magda Zetochová a nováček Eliška Fojtková.

 

Nelze opomenout ani nejnovější posilu Verču Ivanovou, která brzy taky jistě najde vyhovující pozici.