Zásahy 2020

15.3.2020 - (7) Požár, lesní porost, Horní Hoštice

Ve 23:05 jednotka vyjíždí znovu, tentokrát se má jednat o požár lesa v Horních Hošticích Vysoký kámen. Po příjezdu zjištěn požár lesa ve svahu velkého rozsahu. Jednotka byla přítomna v počtu 1+8. Požár byl hašen 2 proudy C. Zásah komplikoval velmi silný vítr a těžký terén. Po uhašení byla jednotka vyslána zpět na základnu (5:00), některé jednotky na místě zůstaly na dohled.

Technika: Liaz CAS k25 L101

Další složky: JHZS Jeseník, JSDH Javorník, Paczków (PL), OSP Zloty Stok (PL), JSDH Bílý Potok, JSDH Bílá Voda, JSDH Bernartice, JSDH Žulová, JSDH Skorošice

Fotky zde


15.3.2020 - (6) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Ve 21:38 vyjíždí jednotka v nebezpečně nahnutému stromu, který ohrožuje budovu. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu rozhodnuto vyčkání HZS. Po jejich příjezdu strom pokácen a nebezpečí odvráceno.

Technika: Liaz CAS k25 L101

Další složky: JHZS Jeseník


2.3.2020 - (5) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vojtovice ZOČ

Na žádoist starosty obce vyjela jednotka do Vojtovic, jednalo se o silně znečištěnou vozovku. Proveden oplach komunikace

Technika: Liaz CAS k25 L101


23.2.2020 - (4) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Jednotka vyjela v počtu 1+6 k ucpané kanalizaci z domu. Po provedeném průzkumu zjištěn ucpaný odtok kanalizace z domu, voda se v hromadila v kotelně. Pomocí kanalizačního krtka D25 bylo potrubí vyčištěno, voda z kotelny poté samovolně odtekla.

Technika: Liaz CAS k25 L101


10.2.2020 – (3) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

 Jednotka vyjíždělo tento den již potřetí, tentokrát se vlivem přívalového deště ucpal propustek u RD a bahnitá voda z něj následně tekla přes komunikaci v celé její šíři. Jednotka vyjela v počtu 1+5 a na místě provedla uvolnění překážek v potrubí propustku pomocí hasičského háku, po odtoku velkého množství vody nasazen proud C s kanalizačním krtkem a potrubí bylo vyčištěno.

Technika: Liaz CAS k25 L101

Další složky: JHZS Jeseník (po cestě odvolána)

Fotky zde


10.2.2020 – (2) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vojtovice-Petrovice

Z předchozí události jednotka vyslána na událost další. Jednalo se o 2 padlé stromy přes celou šíři komunikace v Petrovicích (místní část Skorošice). Jednotka provedla odstranění stromů pomocí motorové pily, komunikace byla uvolněna. Po příjezdu do Vlčic ještě jednotka pomohla při odklizení konstrukce fóliovníku, který vítr odhodil na hlavní silnici 1/60 u místního obchodu. Poté se vrátila na základnu

Technika: DA Ford Tranzit L1Z

Fotky zde


10.2.2020 – (1) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vojtovice

Jednotka povolána v 6:52, vyjela v počtu 1+5 k odstranění stromu z komunikace v obci Vlčice-místní část Vojtovice. Strom se nacházel na komunikaci z Vojtovic do Petrovic, strom byl odstraněn pomocí motorové pily a komunikace byla uvolněna. Po odjezdu z místa zásahu byla jednotka odvolána na další událost

Technika: DA Ford Tranzit L1Z

Další složky: X

Fotky zde