Zásahy 2020

23.2.2020 - (4) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Jednotka vyjela v počtu 1+6 k ucpané kanalizaci z domu. Po provedeném průzkumu zjištěn ucpaný odtok kanalizace z domu, voda se v hromadila v kotelně. Pomocí kanalizačního krtka D25 bylo potrubí vyčištěno, voda z kotelny poté samovolně odtekla.

Technika: Liaz CAS k25 L101


10.2.2020 – (3) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

 Jednotka vyjíždělo tento den již potřetí, tentokrát se vlivem přívalového deště ucpal propustek u RD a bahnitá voda z něj následně tekla přes komunikaci v celé její šíři. Jednotka vyjela v počtu 1+5 a na místě provedla uvolnění překážek v potrubí propustku pomocí hasičského háku, po odtoku velkého množství vody nasazen proud C s kanalizačním krtkem a potrubí bylo vyčištěno.

Technika: Liaz CAS k25 L101

Další složky: JHZS Jeseník (po cestě odvolána)

Fotky zde


10.2.2020 – (2) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vojtovice-Petrovice

Z předchozí události jednotka vyslána na událost další. Jednalo se o 2 padlé stromy přes celou šíři komunikace v Petrovicích (místní část Skorošice). Jednotka provedla odstranění stromů pomocí motorové pily, komunikace byla uvolněna. Po příjezdu do Vlčic ještě jednotka pomohla při odklizení konstrukce fóliovníku, který vítr odhodil na hlavní silnici 1/60 u místního obchodu. Poté se vrátila na základnu

Technika: DA Ford Tranzit L1Z

Fotky zde


10.2.2020 – (1) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vojtovice

Jednotka povolána v 6:52, vyjela v počtu 1+5 k odstranění stromu z komunikace v obci Vlčice-místní část Vojtovice. Strom se nacházel na komunikaci z Vojtovic do Petrovic, strom byl odstraněn pomocí motorové pily a komunikace byla uvolněna. Po odjezdu z místa zásahu byla jednotka odvolána na další událost

Technika: DA Ford Tranzit L1Z

Další složky: X

Fotky zde